Zagapił się i nie zauważył znaku drogowego… stracił uprawnienia
W piątkowe popołudnie policjanci bialskiej grupy SPEED pełniący służbę na drodze krajowej numer 2 w miejscowości Tłuściec zauważyli kierowcę osobowego Saaba, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Jechał 138 km na godzinę w terenie zabudowanym. Oznacza to, że przekroczył tę dopuszczalną o 88 km/h.
Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 69-latek. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że odwozi znajomą i po prostu nie zauważył znaku informującego o początku obszaru zabudowanego. Za zbyt szybkie prowadzenie auta otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Jego konto „wzbogaciło się” także o 15 punktów karnych. Kierowca stracił również uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.
Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.
komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla