reklama
kategoria: Na Sygnale
19 grudzień 2023

Jazdę zakończył uderzając w drzewo

Wczoraj przed północą dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcy, który stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Za kierownicą siedział 46-letni kierowca zawodowy, który twierdził, że nie kierował, a chciał jedynie posiedzieć w zaparkowanym samochodzie. W organizmie miał 3,5 promila alkoholu. Ustalamy wszystkie okoliczności sprawy.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło na terenie miasta. Z informacji zgłaszającego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wszedł do samochodu, a gdy chwilę później auto odjechało z parkingu usłyszał odgłos uderzenia prawdopodobnie w jedno ze znajdujących się nieopodal drzew. Na miejsce natychmiast ruszyli mundurowi. Osobowe Audi stało pomiędzy drzewami z włączonym silnikiem. Za kierownicą siedział 46-latek. Od mężczyzny czuć było spożyty alkohol. Badanie wykazało 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci wykonali też badanie retrospektywne, które pozwoli ustalić w jakim stanie mężczyzna znajdował się w chwili zdarzenia.

W trakcie rozmowy z policjantami 46-latek twierdził, że jest kierowcą zawodowym i to nie on kierował samochodem. Jeździł nim ktoś inny kto był trzeźwy. On natomiast przyszedł tylko posiedzieć w aucie, które zaparkowane było między drzewami już wcześniej. Mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”, natomiast samochód na parking strzeżony. Ustalamy wszystkie okoliczności sprawy.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi

Dzięujęmy za obywatelską postawę zglaszającego oraz apelujemy do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Biała Podlaska
13.4°C
wschód słońca: 05:15
zachód słońca: 19:37
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białej Podlaskiej

kiedy
2025-05-07 19:00
miejsce
Akademia Bialska im. Jana Pawła...
wstęp biletowany
kiedy
2025-05-26 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-06-04 18:00
miejsce
Sala Widowiskowo Konferencyjna,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-06-14 16:00
miejsce
Amfiteatr, Biała Podlaska,...
wstęp biletowany