57-latek w urzędzie wyciągnął z worka sierp. Został tymczasowo aresztowany
Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie jednego z bialskich urzędów. Z informacji przekazanej dyżurnemu wynikało, że przyszedł tam 57-latek, który w trakcie wizyty wyciągnął z worka sierp. Wystraszeni pracownicy zawiadomili Policję. Mężczyzna opuścił budynek przed przyjazdem służb. Niedługo po tym zdarzeniu został zatrzymany do wyjaśnienia.
Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 57-latek podejrzewany jest o kierowanie gróźb karalnych wobec pracownic urzędu. Zachowanie mężczyzny na miejscu zdarzenia zostało odebrane przez pokrzywdzone jako realna groźba pozbawienia życia bądź uszkodzenia ciała i wzbudziło w nich obawę iż zostanie spełniona.
W weekend mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów.
Dzisiaj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. O dalszym losie męczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla